Blog

Blog

13 Lipiec 2021

Stacjonarne i przenośne łóżko do masażu – jaki stół do masażu wybrać?

Masaż to wspaniała forma relaksu. Poprzez odpowiednie ruchy możemy się zrelaksować, odprężyć, a także pozbyć licznych dolegliwości bólowych. Każdy, kto zajmuje się tego typu zabiegami, wie z pewnością, że kluczowe, oprócz techniki masażu, będzie również odpowiednie łóżko. To właśnie ten element wpływa bezpośrednio na komfort klienta oraz osoby wykonującej zabieg. Jaki stół do masażu wybrać zatem, jeśli zależy nam na zaspokojeniu wszelkich potrzeb odwiedzających salon osób? Ile kosztuje łóżko do masażu? Lepiej wybrać wariant przenośny czy stacjonarny? Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule! Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Profesjonalny stół do masażu – czym powinien cechować się model idealny?

Zastanawiając się, jaki stół do masażu wybrać, powinniśmy najpierw uzmysłowić sobie, co będzie wpływało na bezpośredni komfort użytkownika. W pierwszej kolejności będzie to zapewne kształt łóżka. Stół powinien być bowiem odpowiednio wyprofilowany. Wszelkie łączenia czy przejścia nie mogą być wyczuwalne przez osobę, która poddaje się takiemu zabiegowi. Wszelkie udogodnienia w postaci np. podpórek pod głowę czy na nogi są wskazane, o ile oczywiście istnieje możliwość ich zdjęcia. Do tego niezwykle ważna będzie tapicerka. Musi być ona przede wszystkim przyjemna w dotyku. Regulacja pozycji oraz oparcia to natomiast dodatkowy atut, o którym warto pamiętać. 

Co wybrać – przenośne łóżko do masażu czy stacjonarne?

W sklepach oferujących kompleksowe wyposażenie salonu masażu znajdziemy kilka rodzajów łóżek. Przede wszystkim będą to stoły stacjonarne oraz przenośne. Obydwa rozwiązania mają oczywiście inne wady oraz zalety. Jakie łóżko do masażu wybrać, jeśli zastanawiamy się właśnie nad tymi dwoma wariantami?

Mobilne łóżko do masażu – zalety

Największą zaletą mobilnego łóżka do masażu jest oczywiście jego… mobilność. Takie rozwiązanie będzie zatem idealne dla osób, które świadczą usługi z dojazdem do klienta. Wielokrotnie wybierają je również właściciele niewielkich lokali. W każdej chwili taki mebel można bowiem złożyć i gotowe! Zyskujemy tym samym sporą ilość przestrzeni. Do tego do stołu dołączony jest najczęściej praktyczny pokrowiec, który zapobiega jego uszkodzeniu. Profesjonalny i dobrze wykonany stół przenośny nie będzie prawie niczym różnił się od wersji stacjonarnej. Musimy jednak zdecydować się na renomowanego producenta. 

mobilne łózko do masażu - zalety

Składany stół do masażu Manual Alu to wspaniałe rozwiązanie dla osób świadczących usługi mobilne

Przenośny stół do masażu – opinie

Opinie na temat przenośnych stołów do masażu są różne. Dużo zależy bowiem od modelu oraz zastosowanych w nim udogodnień. Większość użytkowników ceni jednak takie rozwiązanie za niewielkie gabaryty oraz niską wagę. Niekiedy niestety pojawiają się głosy, że taki stół nie jest aż tak stabilny, jak wersja stacjonarna. W słabej jakości łóżkach lubią także szwankować zawiasy oraz elementy mocujące. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od wybranego przez nas modelu. 

Stacjonarne profesjonalne łóżko do masażu – zalety

Stacjonarne łóżko do masażu jest oczywiście niezwykle stabilne. Nie musimy zatem martwić się tym, że stół będzie poruszał się podczas wykonywania tych intensywnych zabiegów. Do tego taki wariant wygląda bardzo profesjonalnie. Sprawia, że salon staje się komfortowym miejscem dla każdego, kto korzysta z naszych usług. W stołach stacjonarnych możemy spotkać się także z większą ilością wszelkiego rodzaju dodatków oraz udogodnień. 

klasyczne łóżko do masażu z funkcją grzania

Stół stacjonarny do masażu Selene P HOT został wyposażony w dodatkową funkcję grzania, gwarantującą jeszcze lepszy komfort użytkowania. 

Stacjonarne łóżko do masażu – opinie

Osoby, które zdecydowały się na zakup stacjonarnego łóżka do masażu, najczęściej są niezwykle zadowolone z takiego rozwiązania. Można bowiem liczyć na wysoki komfort zarówno nasz, jak i naszych klientów. Kluczowy będzie jednak w tym przypadku rozmiar. Zbyt duże i obszerne łóżko może bowiem sprawiać pewne trudności osobie masującej. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oczywiście sam wariant stołu do masażu to nie wszystko. Kupując odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka niezwykle ważnych aspektów. Będą one wpływały na komfort każdej osoby biorącej udział w zabiegu. Na co zatem jeszcze patrzeć, wybierając łóżko do masażu?

Materiał wykonania

W przypadku łóżek duże znaczenie będzie miał materiał wykonania. Osoby planujące ich zakup, zastanawiają się zatem najczęściej, czy wybrać stół do masażu drewniany, czy aluminiowy. Odpowiedź jest jednak prosta. Do salonów stacjonarnych poleca się łóżka z solidną drewnianą konstrukcją zapewniającą niezawodność oraz stabilność. W przypadku stołów przenośnych postawmy natomiast na niezwykle lekkie, ale wciąż wytrzymałe aluminium. Odpowiedź na pytanie, jaki stół do masażu – drewniany czy aluminiowy – wybrać, będzie zatem zależna od rodzaju naszej działalności. 

Wymiary i waga

Wiemy już, że podczas świadczenia usług mobilnych, warto wybrać lekkie łóżko do masażu wykonane np. z aluminium. Pamiętajmy jednak, że waga to nie wszystko. Równie ważny będzie jego rozmiar. Stół musi być bowiem dopasowany zarówno do osoby masowanej, jak i masującej. Należy zatem wybrać model, który umożliwi komfortowe masowanie osoby na nim leżącej. Regulacja wysokości będzie dodatkowym atutem. 

Ilość segmentów

Większość z nas zastanawia się również, czy wybrać łóżko do masażu 2, czy 3 segmentowe. Odpowiedź jest po raz kolejny dość prosta. Jeśli wykonujemy klasyczne zabiegi na ciało oraz kręgosłup, spokojnie wystarczą nam dwa segmenty. Gdy natomiast skupiamy się także np. na stymulowaniu mięśni twarzy czy wszelkiego rodzaju masażach tej części ciała, wtedy lepiej zdecydować się na wariant z większą ilością tych elementów. Umożliwiają one bowiem swobodne ułożenie klienta i dostosowanie jego pozycji do rodzaju wykonywanego zabiegu. 

Cena

Teraz czas na najważniejszą kwestię, czyli ile kosztuje stacjonarne i przenośne łóżko do masażu. Cena tego pierwszego wariantu przeważnie będzie wyższa, niż drugiego. Takie stoły są bowiem zdecydowanie stabilniejsze i wykonane z lepszych materiałów. Widełki cenowe stołów stacjonarnych są jednak dość szerokie. Taki mebel kupimy bowiem zarówno za 2 tysiące złotych, jak i 12. Wszystko zależy od funkcji czy ogólnej jakości. A jak wyglądają kwoty, jakie musimy przeznaczyć na przenośny stół do masażu? Cena po raz kolejny może być różna, jednak takie rozwiązanie kupimy już za kilkaset złotych. Bardziej profesjonalne wersje to natomiast wydatek rzędu ok. 2 tysięcy. 

Chcesz kompleksowo wyposażyć swój salon? Sprawdź również, jak wybrać idealny fotel masujący - https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p81,profesjonalny-fotel-masujacy-jaki-wybrac-do-swojego-salonu!

Intle - Blog
Intle - Blog

Najnowsze artykuły na blogu