Blog

Blog

22 Czerwiec 2021

Profesjonalny fotel masujący – jaki wybrać do swojego salonu?

Masaż to wspaniała forma relaksu oraz idealny sposób na rozluźnienie całego ciała i pozbycie się ewentualnych dolegliwości bólowych. Nic zatem dziwnego, że salony świadczące takie usługi cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli prowadzisz tego typu lokal, z pewnością szukasz wszelkich możliwych rozwiązań, które ułatwią Ci pracę, a także zadowolą wszystkich klientów. Ciekawą opcją do Twojego salonu może okazać się zatem fotel z masażerem. Jaki jednak wybrać? Czym powinien cechować się model idealny? Sprawdź!

Zacznijmy od początku, czyli czy fotele masujące są zdrowe?

Chyba każdy mógł chociaż raz w życiu przetestować fotel masujący. Opinie na temat takiego mebla są jednak różne. Niektórzy mówią bowiem, że to wspaniałe rozwiązanie na liczne bóle i dolegliwości, a także relaks. Są jednak również osoby, które uważają, że taka forma masażu nie może być skuteczna. Jak jest jednak w praktyce? Mało kto wie, że fotele do masażu mają naprawdę zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Takie urządzenie jest bowiem w stanie oczywiście uśmierzyć ból, ale także poprawić oddech, wygląd skóry, zwiększyć jej elastyczność, uregulować układ trawienny czy nawet zwiększyć odporność naszego organizmu. Wszystko za sprawą odpowiedniej stymulacji danych partii naszego ciała. Nie będziemy jednak zagłębiać się w szczegóły, ponieważ każdy, kto zajmuje się na co dzień masażem, doskonale zdaje sobie zapewne z tego sprawę. 

Fotele masujące – opinie lekarzy i użytkowników

Wiadomo już zatem, jak duży wpływ na nasze zdrowie oraz ciało mają fotele masujące. Opinie lekarzy oraz użytkowników są w tym przypadku idealnym tego potwierdzeniem. Większość osób regularnie korzystających z takiej formy masażu przyznaje, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dodatkowo po dłuższej sesji wszelkie dolegliwości przestają być naszym utrapieniem. Lekarze również są przychylni do takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu tempa i rodzaju masażu do danej osoby oraz o tym, by nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Lepiej rozpocząć od delikatniejszych zabiegów i stopniowo zwiększać ich intensywność. 

Fotel masujący – przeciwwskazania do jego używania

Fotel masujący kręgosłup to wspaniałe rozwiązanie, jednak niestety nie dla każdego. Jest bowiem kilka przeciwwskazań do jego używania. Przede wszystkim z takiego masażu nie powinny korzystać osoby z podwyższoną gorączką, wszelkiego rodzaju złamaniami oraz urazami kręgosłupa, by-pasami i rozrusznikami, skaleczeniami w obrębie masowanych partii, świeżymi ranami, nowotworami czy zmagające się z żylakami kończyn. Dodatkowo fotel masujący nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz będących w trakcie menstruacji. Przeciwwskazania są zatem podobne do tych, które wymienialiśmy przy okazji artykułu o matach do akupresury - https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p80,mata-do-akupresury-ktora-wybrac-i-dlaczego-warto-miec-ja-w-swoim-salonie!

Fotel masujący – jaki wybrać do swojego salonu?

Wiemy już, kto może korzystać z takiego rozwiązania oraz dlaczego warto. Teraz pora zastanowić się nad tym, jaki fotel masujący wybrać. W sklepach znajdziemy bowiem wiele różnych rodzajów takiego sprzętu. Na samym początku pokażemy, jakie warianty są obecnie najpopularniejsze. 

Fotel do masażu – wersja klasyczna

W sklepach znajdziemy przede wszystkim klasyczny fotel do masażu. Cechuje się on przede wszystkim stabilną konstrukcją, sporym gabarytem oraz wszechstronnością. Takie modele mają bowiem najczęściej największą ilość funkcji. Możemy wtedy liczyć na specjalne rolki masujące szyję, masaż ugniatający i stukający, kilku stopniową regulację prędkości, a także podgrzewane siedzenie. Takie fotele polecane są przede wszystkim do stacjonarnych gabinetów oraz dla osób zajmujących się na co dzień rehabilitacją. 

fotel masujący - klasyczne rozwiązanie

Sakura fotel masujący Classic to idealne rozwiązanie do salonu masażu. 

Fotel masujący – wersja bujana

Ciekawym rozwiązaniem są również fotele masujące bujane. Te oczywiście wyróżniają się przede wszystkim swoim wyglądem. Mimo to są w pełni funkcjonalne i mogą cechować się niemal takimi samymi możliwościami, jak ich klasyczne odpowiedniki. Najważniejszą różnicą są jednak w tym przypadku płozy. To dzięki nim każda osoba poddająca się masażowi, może zrelaksować się jeszcze bardziej, dodatkowo wprowadzając fotel w delikatny ruch. 

fotel masujący bujany

Sakura fotel bujany relax z masażerem sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w domu.

Fotel z masażerem – wersja składana

Jaki fotel masujący sprawdzi się natomiast w przypadku osób dojeżdżających do klientów lub posiadających niewielki lokal? Oczywiście wtedy najlepiej wybrać masażer składany. Swoim wyglądem przypomina on leżak, na którym możemy się wygodnie rozsiąść i zrelaksować. W każdej chwili fotel można również schować, dbając tym samym o przestronność swojego wnętrza czy jeszcze większą mobilność świadczonych usług. 

fotel masujący składany

Sakura fotel składany relax z masażerem może okazać się niezastąpiony, gdy zależy nam na dużej mobilności. 

Jaki fotel masujący sprawdzi się najlepiej? Dodatkowe cechy

Forma to jednak nie wszystko. Czym jeszcze powinny cechować się fotele masujące? Rankingi tego typu urządzeń najczęściej uwzględniają najróżniejsze kryteria. Warto jednak pamiętać, że najważniejsza będzie regulacja intensywności masażu, rodzaj zasilania, możliwość sterowania pilotem oraz dodatkowe funkcje, takie jak uciskanie wszelkich partii ciała, możliwość wyboru obszaru do masażu czy masażery zamontowane przy specjalnych podpórkach na stopy. Fotel masujący należy zatem dobrać do potrzeb i preferencji naszych oraz naszych klientów. 

Fotel masujący – cena gra jakąś rolę?

Co jeszcze ma dość duże znaczenie, gdy wybieramy fotele masujące? Cena oczywiście. W tym przypadku chyba nikogo nie zaskoczymy. Kwota, którą będziemy musieli zainwestować w takie rozwiązanie, będzie zależała od ilości funkcji naszego fotela. Najtańsze i najprostsze modele kupimy oczywiście za ok. 1400 złotych. Im jednak więcej udogodnień, tym drożej. Niejednokrotnie spotkamy się bowiem z fotelami za ok. 10 tysięcy złotych. Te dedykowane są głównie do profesjonalnych salonów i oczywiście oferują nam multum najróżniejszych możliwości. Do tego wyglądają bardzo solidnie i zachowują swoją jakość na wiele lat. 

Fotel z masażerem – czy warto mieć go w swoim salonie?

Fotel do masażu to wspaniałe urządzenie, które naprawdę warto mieć w swoim salonie. Oczywiście nie jest ono w stanie całkowicie zastąpić masażu manualnego czy z wykorzystaniem najróżniejszych dodatków, jednak może stanowić idealne uzupełnienie całej terapii. Wybierając wysokiej jakości urządzenie, z pewnością zaspokoimy potrzeby nasze oraz naszych klientów. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem, zapraszamy na stronę https://www.meblefryzjerskie.net/masaz/fotele-z-masazem, gdzie można znaleźć wszystkie oferowane przez nas modele foteli z masażerem.
 

Intle - Blog
Intle - Blog

Najnowsze artykuły na blogu