Salon kosmetyczny w odcieniach różu – tak czy nie?

Salon kosmetyczny w odcieniach różu – tak czy nie?
26-05-2020
0

Kolor użyty w aranżacji wnętrza jest jej kluczowym wyznacznikiem. Wystrój każdego pomieszczenia świadczy przecież o jego gospodarzach oraz ich guście. Podobnie jest z salonami kosmetycznymi. Z jednej strony muszą one bowiem spełniać wymagania narzucone przez sanepid, z drugiej starają się przyciągnąć klientki i klientów estetycznym, a zarazem funkcjonalnym wnętrzem. Jednym z motywów przewodnich branych pod uwagę przy urządzaniu aranżacji takiej placówki jest kolor różowy, który od lat funkcjonuje we wnętrzach w różnych odcieniach. Czy jednak warto postawić na dominację tej barwy w salonie kosmetycznym?

Róż i jego znaczenie

Intensywny kolor różowy z pewnością należy do barw ciepłych i radosnych. Według psychologów, przebywanie we wnętrzach urządzonych z przewagą różu ma działanie uspokajające - ta uwaga dotyczy jednak stonowanych odcieni. W polskiej i europejskiej kulturze kolor ten nieodłącznie kojarzy się natomiast z kobiecością i miłością. Większość z nas już od najmłodszych lat jest wychowywana w poczuciu, wedle którego różowe plecaki, ubrania czy inne przedmioty są przeznaczone przede wszystkim dla dziewcząt. W męskiej garderobie czasami znajdzie się różowa koszula, ale innych ubrań w tej barwie zwykle nie sposób uświadczyć.

Jasne, stonowane odcienie różowego mogą kojarzyć się także z niewinnością, za to bardziej intensywne barwy z miłością i zmysłowością. Różowe dodatki często widać na kobiecych strojach czy paznokciach, a także szyldach sklepów z towarami przeznaczonymi głównie dla pań. Odcieniem tym mogą cechować się zatem np. meble czy fotele do masażu, o których pisaliśmy w artykule https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p81,profesjonalny-fotel-masujacy-jaki-wybrac-do-swojego-salonu!

fotel bujany do salonu kosmetycznego

Fotel bujany Relax z masażerem

Róż w salonie kosmetycznym? Zależy, jaki odcień wybierzesz

W związku ze znaczeniem i symboliką różu, która odwołuje się do kobiet, jest on jednym z kolorów, które warto rozważyć przy aranżacji salonu kosmetycznego. W końcu takie obiekty są odwiedzane przede wszystkim przez kobiety.

Delikatny i stonowany róż? Dobry pomysł

Odcieniem różu, który najlepiej nadaje się jako motyw przewodni wystroju salonu kosmetycznego, jest pastelowy róż pudrowy. To stonowany odcień, mocno rozjaśniony - przez Anglików określany jako “dusty pink”, co można przetłumaczyć na polski jako “zakurzony” róż. Stosując ten kolor w salonie kosmetycznym możemy urządzić nowoczesne wnętrze bez obaw, że reszta wystroju nie będzie komponować się z różowymi ścianami.

Pudrowy róż może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie salonu przez klientki. Jest używany we wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim, który kojarzy się w Polsce z nowoczesnością i dobrym smakiem. Pudrowy róż wzmocni także wrażenie profesjonalizmu. Świetnie sprawdzi się w kompozycji z innymi pastelowymi kolorami, warto więc zestawić różowe ściany z meblami w innych stonowanych kolorach. Drugą możliwością jest postawienie na kontrast i zestawienie różu z klasycznymi, czarnymi elementami wyposażenia salonu kosmetycznego. Przewaga pudrowego różu pomoże uzyskać delikatny, ale równocześnie intrygujący efekt.

Otwierasz własny biznes? Sprawdź, o czym pamiętać projektując gabinet kosmetyczny!

biurko do salonu kosmetycznego

Biurko Manicure Royal Ayala

Jaskrawy róż? Z dużą dozą ostrożności

Inaczej wygląda sytuacja z bardziej jaskrawymi i intensywnymi odcieniami różowego, takimi jak choćby amarantowy czy malinowy. Umieszczenie zbyt wielu takich elementów w salonie kosmetycznym może sprawić, że wnętrze stanie się przytłaczające dla klientek. Jaskrawe barwy atakujące ze ścian nie sprzyjają bowiem komfortowi i relaksowi, a to właśnie takich wartości spora grupa osób oczekuje od omawianych obiektów.

Jaskrawy róż może także sprawić, że salon będzie postrzegany jako miejsce dla osób pozbawionych klasy, infantylnie podchodzących do swojej urody. Intensywny różowy sprawdzi się jedynie wówczas, gdy taką barwę będą mieć pojedyncze dodatki. Głęboki róż można natomiast wypróbować w gabinecie masażu, jeśli salon kosmetyczny posiada go w swojej ofercie. W takich miejscach klienci oczekują bowiem zwykle ciepłych i energetycznych kolorów, a nie pastelowej elegancji.

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź