Frezy do paznokci – które do czego i jakie wybrać?

Frezy do paznokci – które do czego i jakie wybrać?
20-04-2021
0

Profesjonalna frezarka do paznokci to urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie opracować płytkę czy też zdjąć poprzednią stylizację – hybrydową, żelową lub akrylową. Warto jednak pamiętać, że nawet wysokiej jakości sprzęt nie spełni naszych oczekiwań, jeśli zapomnimy dokupić do niego dobre frezy do paznokci. To właśnie te elementy mają niemalże największe znaczenie. Jakie frezy zatem wybrać? Jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej? Jak ich używać? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule! Sprawdź!

Frezy do paznokci – rodzaje, które warto znać!

Frezy do paznokci znajdziemy na rynku w kilku różnych rodzajach. Najpierw skupimy się na materiale, z jakiego zostały wykonane. Tworzywo ma bowiem bardzo duże znaczenie. Wpływa ono na jakość naszej pracy oraz jej efekt. Jakie zatem wybrać frezy do paznokci? Opis znajdujący się poniżej, z pewnością ułatwi każdemu to zadanie!

Frezy diamentowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów są diamentowe frezy do paznokci. Zastosowanie takich elementów jest bardzo szerokie. Z ich pomocą usuniemy wszelkie stylizacje paznokci, a także opracujemy skórki, czy pozbędziemy się uciążliwych zrogowaceń. Ze względu na twardy materiał, bywają wręcz niezniszczalne. Możemy pracować z nimi nawet przy 85 tys. obrotów na minutę. Czyszczenie oraz sterylizacja frezów diamentowych jest szybka i łatwa, dlatego też niezwykle często sięgają po nie zarówno profesjonalistki, jak i amatorki. 

Frezy ceramiczne

Kolejny rodzaj narzędzi to frezy ceramiczne. Te zyskują coraz większą popularność głównie dlatego, że w odróżnieniu od innych wariantów, nie nagrzewają się i nie przenoszą ciepła. Są zatem idealne do długiej pracy. Używając ich, nie czujemy także żadnych drgań. Trwały materiał sprawia, że frezy są niezwykle mocne. Wykazują bowiem odporność na uszkodzenia mechaniczne czy pęknięcia. Nakładki ceramiczne najlepiej sprawdzają się do pracy z masą, a więc żelem czy akrylem. 

Frezy z karbidu

Na polskim rynku znajdziemy również frezy wykonane z karbidu. Jest to bardzo trwały oraz mocny materiał. Większość nakładek karbidowych cechuje się specjalnymi żłobieniami, dzięki którym zdecydowanie skraca się czas naszej pracy. Takie frezy stosuje się tak naprawdę do wszystkiego. Możemy bowiem usunąć nimi poprzednią stylizację, zmatowić płytkę czy opracować skórki. Korzystając z ich, należy jednak być bardzo ostrożnym. Łatwo bowiem uszkodzić nimi naturalną płytkę, a tego oczywiście nie chcemy!

Rodzaje frezów, frezy do paznokci – które do czego?

Aby rozpocząć pracę z frezarką, należy zadbać o dobrej jakości podstawowe frezy do paznokci. Wyróżniamy trzy rodzaje takich narzędzi, biorąc pod uwagę ich kształt. Każdy z frezów może mieć jednak np. większą gradację czy rozmiar. Mimo to zastosowanie cały czas będzie uzależnione od formy. Jakie wyróżniamy zatem frezy do paznokci? Jakie, do czego nam posłużą?

Frezy szpiczaste

Pierwszy kształt to tzw. frezy szpiczaste. Jak się można domyśleć, ich końcówka przypomina szpic lub igłę. Stosuje się je głównie do trudno dostępnych miejsc. Zapewniają bowiem bardzo dużą precyzję i są wręcz niezastąpione, gdy zależy nam na usunięciu żelu, akrylu czy hybryd z okolicy skórek. Dodatkowo możemy z ich pomocą oddzielić obrąbek naskórkowy od paznokci. Pracując z frezami szpiczastymi, należy po raz kolejny bardzo uważać. Jeden nieostrożny ruch może bowiem prowadzić do skaleczenia lub uszkodzenia naturalnej płytki. 

Porada: frezy szpiczaste są także dobre do usuwania ozdób oraz tworzenia “dziurek”, do których można włożyć cyrkonie czy inne ciekawe dekoracje. 

frez stalowy - szpic do trudno dostępnych miejsc

Frez szpic Acurata to jeden z podstawowych elementów, którego nie może zabraknąć podczas pracy z frezarką

Frezy w kształcie łezki lub kulki

Łezki i kulki to bardzo ciekawe oraz pomocne frezy do paznokci. Co, do czego nam w tym przypadku posłuży? Pierwszy z wymienionych kształtów idealnie oddziela oraz usuwa nabłonek z płytki paznokcia. Drugi natomiast jest wręcz niezastąpiony w przypadku skórek. Umiejętne posługiwanie się frezem zakończonym kulką sprawi, że raz na zawsze zapomnimy o cążkach. Okalający paznokcie naskórek będzie dzięki temu idealnie gładki i nie zauważymy na nim żadnych “zadziorów”, zacięć czy uszkodzeń. 

frez kulka - do skórek i nie tylko

Frez diamentowa kulka okaże się niezastąpiony podczas pracy ze skórkami

Frezy stożkowe i w kształcie walca

Frezy stożkowe, wąskie oraz okrągłe, najczęściej używane są do nadawania kształtu paznokciom, opracowywania skórek oraz matowienia płytki. Z ich pomocą usuniemy również wszelkie zrogowacenia czy niedoskonałości. Można uznać je zatem za frezy do polerowania paznokci oraz ich kształtowania. Stożki umożliwiają także wykonanie precyzyjnych prac podczas stylizacji.

Ostatni z frezów, na którym się skupimy, to ten w kształcie walca. W głównej mierze służy on do usuwania masy z paznokci, skracania wolnego brzegu, tworzenia krzywej C oraz nadawaniu kształtu. Warto jednak pamiętać, by nie pomylić go ze stalowym nośnikiem, na który zakłada się kapturki ścierne. Należy zatem zawsze sprawdzić, czy nasz walec jest chropowaty.

frez stożek - do usuwania masy

Frez diamentowy stożek ma bardzo szerokie zastosowanie, które docenimy od pierwszego użycia

Oznaczenia frezów do paznokci – kolory, które dużo mówią?

Poznaliśmy podstawowe frezy do paznokci. Który, do czego służy, też już wiemy. Nadszedł zatem czas na zapoznanie się z ich oznaczeniami. Przy każdym z nich znajdziemy pewną barwę. Jak się można domyśleć, nie jest to przypadkowe działanie, a celowe określenie tego, jaką gradacją cechują się dane frezy do paznokci. Kolory, które wyróżniamy, to:

  • czerwony – najmniejszy, bardzo drobny,

  • niebieski – nieco większy, drobny,

  • zielony – średni,

  • żółty – duży, gruby,

  • czarny – bardzo gruby,

  • różowy – najgrubszy.


Kolory frezów należy zatem zawsze dopasować do tego, jaką pracę wykonujemy. Przykładowo, przy ściąganiu masy, najlepiej początkowo sięgnąć po różowy frez, a następnie zmieniać go na coraz drobniejszy. 

Frezy do paznokci – jakie wybrać, by być zadowolonym?

Komplet frezów to prawdziwy must have w każdym salonie kosmetycznym oraz domu początkującej stylistki paznokci. Aby jednak być z niego zadowolonym, należy wiedzieć, jakie frezy do paznokci wybrać. Przygotowaliśmy zatem kilka propozycji. Zaczniemy od tego, że największą popularnością i dobrą sławą cieszą się zestawy ceramiczne oraz diamentowe. Rekomendujemy zatem frezy wykonane właśnie z tego tworzywa. Jeśli zależy nam podstawowych kształtach i gradacjach, najlepiej wybrać interesujące warianty na https://www.meblefryzjerskie.net/kosmetyka/frezarki-i-frezy/frezy. Do salonu kosmetycznego warto oczywiście kupić niemalże wszystkie możliwe rodzaje. Do użytku domowego nie musimy mieć ich natomiast aż tak wiele. W takiej sytuacji pomocny może okazać się zatem zestaw złożony z frezarki Marathon 3 Champion + H200 z całym kompletem niezbędnych frezów. 

frezarka Marathon 3 Champion - z kompletem frezów

Frezarka Marathon 3 Champion z kompletem frezów to idealne rozwiązanie do domu, ale nie tylko. Zestaw równie dobrze sprawdzi się w salonie.

Jak czyścić frezy do paznokci w domu i w salonie?

Używając frezarki, należy pamiętać, że czyszczenie frezów do paznokci w domu oraz salonie kosmetycznym jest obowiązkowe! Usuniemy dzięki temu wszelkie drobnoustroje oraz bakterie, które się na nich nagromadziły. Jak czyścić frezy do paznokci? Zasada jest dość prosta. W pierwszej kolejności myjemy je wodą z dodatkiem płynu. Możemy dodatkowo posłużyć się szczoteczką, aby lepiej usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie narzędzia należy odkazić preparatem do dezynfekcji. Jeśli paznokcie wykonujemy zawodowo, na koniec frezy należy włożyć również do autoklawu, który jest obowiązkowy w każdym salonie kosmetycznym!

Jak używać frezów do paznokci?

Wiemy już niemalże wszystko i mamy wszelkie niezbędne frezy do paznokci. Jak używać jednak takich narzędzi? Oczywiście musimy mieć pod ręką dobrą frezarkę. O tym, jak wybrać najlepszy model, pisaliśmy w artykule https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p78,frezarka-do-paznokci-jaka-wybrac-by-byc-zadowolonym. Pracę rozpoczynamy od włożenia frezów do urządzenia. Następnie należy włączyć frezarkę i do dzieła! Pamiętajmy jednak, by zawsze używać wszelkich elementów zgodnie z ich przeznaczeniem. Cały czas zachowujemy także rozwagę i nie piłujemy cały czas jednego miejsca. Dzięki temu paznokcie oraz skórki pozostaną w nienaruszonym stanie!

Gdzie kupić frezy do paznokci?

Frezy do paznokci najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie oferującym wysokiej jakości sprzęt kosmetyczny. W naszym asortymencie znajduje się bardzo duża ilość takich elementów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Można bowiem wybierać między różnymi kształtami, rodzajami czy gradacją. Pamiętajmy, że to dobre frezy oraz profesjonalna frezarka są kluczem do sukcesu. Nie kupujmy zatem akcesoriów niewiadomego pochodzenia. Lepiej skorzystać ze sprawdzonych dostawców, niż później żałować. Praca ma być przecież przyjemnością, a nie udręką!

Jakiej firmy frezy do paznokci wybrać?

W przypadku frezów do paznokci bardzo duże znaczenie będzie miał również ich producent. Wybierając sprawdzone firmy, będziemy mieć gwarancję wysokiej jakości oraz komfortu pracy. Kupując takie elementy, warto zatem zdecydować się na m.in. marki Acurata czy Exo. Firmy te oferują mocne i trwałe frezy, z których z pewnością każdy będzie zadowolony.

A do czego służą kapturki do frezarki?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z manicure, mogą zastanawiać się, po co są kapturki do frezarki. Oczywiście spieszymy z odpowiedzią na to pytanie. Takie elementy pozwalają usunąć zrogowacenia i nagniotki. Bardzo często używa się ich do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo z ich pomocą możemy szlifować paznokcie oraz wygładzać masę żelową lub akrylową. Kupując frezy, warto zatem zadbać również o kapturki do frezarki. Jak używać takich elementów? Wystarczy włożyć do urządzenia stalowy nośnik, założyć na niego kapturek i rozpocząć pracę!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi, każdy wie już niemal wszystko na temat frezów!

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź