Blog

Blog

13 Październik 2019

Jak wybrać najlepsze fotele fryzjerskie do profesjonalnego salonu fryzjerskiego

Fotel to jeden z najważniejszych mebli w salonie fryzjerskim. Idealnie dobrany pod względem funkcjonalności i designersko dopasowany do wnętrza daje pewność, że twoja praca nie będzie sprawiać Ci żadnych trudności, a klienci wyjdą z salonu naprawdę zadowoleni i zrelaksowani. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę w czasie wyboru najlepszego fotela fryzjerskiego.

Odkryj idealny fotel fryzjerski

Fotel fryzjerski to coś więcej niż tylko zwykłe siedzisko. Łączy w sobie wiele funkcji, dzięki którym Twoja praca przynosi Ci wiele satysfakcji, a klienci chętnie do Ciebie wracają. Praktyczny, ergonomiczny i wygodny fotel fryzjerski zapewnia najlepszy komfort nawet w czasie bardzo długiego siedzenia. Dzieje się tak, ponieważ profesjonalne siedzisko idealnie dopasowuje się do wymagających potrzeb klientów. Harmonijne połączenie wyróżniającego się wizualnie wzornictwa z wyszukaną funkcjonalnością sprawia, że klient może poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Sprawna i szybka regulacja wysokości

Przemyślane rozwiązania, takie jak regulacja wysokości siedziska za pomocą nowoczesnego siłownika hydraulicznego oraz ustawione pod odpowiednim kątem oparcie, pozwalają fryzjerom na wygodną i profesjonalną pracę. Dopasowanie wysokości fotela do indywidualnych potrzeb zapobiega bólom kręgosłupa, które mogą pojawić się po pracowitym dniu w salonie fryzjerskim.

Wybierając fotel z regulacją wysokości za pomocą siłownika hydraulicznego, płynnie i szybko obniżasz lub podwyższasz siedzisko i dostosowujesz do swoich wymagań. Masz też pewność, że to bezawaryjny, niezawodny i wydajny model siedziska fryzjerskiego.

Różne warianty podstawy

Markowe fotele fryzjerskie dostępne są w kilku wariantach. Stabilność w czasie strzyżenia zagwarantuje stacjonarny model z ciężką podstawą w kształcie koła lub kwadratu. Tego typu podstawa ułatwi Ci również utrzymanie fotela w czystości - z gładkiej powierzchni łatwiej pozbyć się włosów. Trzeba jednak pamiętać, że przy wyborze takich modeli z powodu ich dużej wagi przesuwanie fotela może sprawić nieco trudności. Bardziej mobilną opcją jest siedzisko fryzjerskie osadzone na pięcioramiennej podstawie z kółkami. Do najczęściej polecanych foteli dedykowanych salonom fryzjerskim należy model Thomas Ayala z regulowaną wysokością sięgającą od 49 do 60 cm. W przypadku niższych fryzjerów z pewnością sprawdzi się fotel Segni, który w razie potrzeby można ustawić na wysokości od 38,5 do 52,5 cm.

Zaletą markowych foteli fryzjerskich jest ich precyzja wykonania, wysoka jakość materiałów oraz stabilność. Wybierając profesjonalne siedzisko zwiększasz komfort i bezpieczeństwo klienta, ale nie tylko. Także jako fryzjer masz pewność, że szereg udogodnień zastosowanych w fotelu fryzjerskim pozytywnie wpływa na jakość Twojej pracy oraz na Twoje samopoczucie.

            

 

Fotel Fryzjerski Segni Czarny -Podstawa DyskFotel Fryzjerski Thomas Ayala Czarno-Biały 48hFotel Fryzjerski Enzo Ayala - Podstawa Kwadrat 48h

Wygodne siedzisko, oparcie i podłokietniki

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu klientom najwyższego komfortu, wybierz fotel fryzjerski z szerokim siedziskiem. Przed ostatecznym zakupem osobiście sprawdź też, czy wypełnienie jest odpowiednio miękkie. W wysokiej jakości modelach foteli fryzjerskich znajdziesz doskonale wyprofilowane oparcia. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że w czasie długiego siedzenia kręgosłup jest odpowiednio odciążony, dzięki temu klient nie odczuwa żadnego dyskomfortu. W konstrukcji fotela fryzjerskiego ogromnie ważną rolę odgrywają podłokietniki. Ustawione na odpowiedniej wysokości dają możliwość stabilnego trzymania ramion.

Wybór tapicerki

Fotel fryzjerski z tapicerką z ekoskóry to najlepsze rozwiązanie do salonu piękności. Ten rodzaj materiału zachwyca funkcjonalnością i nienaganną estetyką. Bez większego wysiłku usuniesz z powierzchni zalegający na niej kurz, brud i włosy. Ekoskóra jest niezwykle przyjemna w dotyku, co z pewnością zwiększa komfort siedzenia.

Intle - Blog
Intle - Blog