Blog

Blog

04 Wrzesień 2019

Urządzamy niewielki salon fryzjerski - sprawdź nasze triki!

Większość salonów fryzjerskich przypomina obecnie modne przestrzenie miejskie, takie jak nowoczesne kluby czy luksusowe sklepy. Aranżacja miejsca stała się równie ważna co jakość usług, które proponujemy naszym klientom. O ile nie jest trudno profesjonalnie urządzić przestronne i jasne miejsce, o tyle problem pojawia się w przypadku, gdy dysponujemy naprawdę niewielkim metrażem. W jaki sposób urządzić mały salon fryzjerski? Sprawdź nasze triki!

Podstawowe zasady aranżacji małego salonu fryzjerskiego

Urządzając niewielkie pomieszczenie, pierwsza zasada, jaką powinniśmy się kierować, to “mniej znaczy więcej”. O wiele lepiej sprawdzi się więc mniejsza ilość sprzętów i urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają na ograniczenie ilości wykorzystywanego miejsca. Każdą małą przestrzeń warto podzielić na konkretne strefy, aby we wnętrzu nie zapanował chaos. W przypadku salonu fryzjerskiego powinna to być strefa recepcyjna/poczekalnia, strefa mycia, a także strefa strzyżenia/zabiegów. Jeśli nasz salon podzielimy w taki właśnie sposób, będzie nam o wiele łatwiej obsługiwać klientów.

Kolejną zasadą, którą warto się kierować, jest stosowanie przede wszystkim jasnych kolorów i szklanych/błyszczących powierzchni. Takie ściany, podłogi oraz meble sprawią, że w pomieszczeniu pojawi się więcej światła i lekkości. Wnętrze optycznie powiększy się i zyska profesjonalny, nowoczesny wygląd.

Strefa recepcyjna/poczekalnia

W przypadku małego salonu, wystarczy jedynie niewielka i prosta recepcja fryzjerska oraz kilka małych, ale wygodnych foteli lub niewielkich rozmiarów kanapa. Doskonale sprawdzi się na przykład recepcja Reno Mini Ayala, która jest polecana właśnie do małych salonów fryzjerskich. Jest to prosta, ale elegancka konstrukcja z białej, matowej płyty z czarnymi pasami. Co ważne, posiada szufladę, a także głęboką szafkę z drzwiczkami. Pomieścimy w niej wszystkie przydatne dokumenty oraz laptopa, przy czym, dzięki prostej konstrukcji, zabiera naprawdę niewiele miejsca. Jako miejsca siedzące dla oczekujących klientów rekomendujemy kanapę Novara. Jej nowoczesny wygląd i lekka forma zapewnią komfort ludziom czekającym na swoją kolej.

            

 

Kanapa Sofa Do Poczekalni NovaraKanapa Do Poczekalni Relax

Strefa mycia

Wydzielona strefa mycia to bardzo praktyczne rozwiązanie. Najlepiej wyposażyć ją w stylowe myjnie fryzjerskie z fotelem. Nawet jeśli w salonie nie mamy zbyt wiele miejsca, na rynku znajdą się małe i zgrabne rozwiązania. Doskonale sprawdzi się np. model Lady Partner Ayala. Ta myjnia wyróżnia się czarną obudową i armaturą włoskiej produkcji. Inną wartą rozważenia kandydatką może być Lady Lea Ayala. To model o prostych kształtach, nada się równie dobrze do damskiego, jak i męskiego salonu.

Strefa strzyżenia/zabiegów

W tej strefie warto zdecydować się na wybór dość dużej, ale stosunkowo płaskiej, jasnej i lustrzanej konsolety. Lustro optycznie powiększy wnętrze i doda mu nowoczesnego, eleganckiego stylu. Jasny kolor nie przytłoczy przestrzeni, a płaski kształt nie będzie niepotrzebnie zabierał miejsca. Doskonale sprawdzi się konsola fryzjerska Simple Ayala lub konsoleta Reno sygnowana tą samą marką. Ta druga wyróżnia się klasycznymi kształtami, oprócz półki posiada chromowany podnóżek, w dodatku jest dostępna w aż 16 wariantach kolorystycznych.

      

 

Konsoleta Fryzjerska Reno AyalaKonsoleta Fryzjerska Simple Ayala

Wybierając fotel do stanowiska, warto wybrać model wygodny, ale również o możliwie najprostszej konstrukcji. Jeśli zamierzamy przesuwać fotel pod wolnostojącą myjnię, może to być np. fotel fryzjerski na kółkach Mediolan Steel Italpro. Dobrym pomysłem będzie też dopasowanie fotela do pozostałych sprzętów - jeżeli zdecydowaliśmy się na myjnię Lady Partner, idealnie będzie do niej pasował fotel Partner. Jeśli preferujemy fotele na stabilnej podstawie, doskonale sprawdzi się np. fotel Neapol tej samej marki.

Intle - Blog
Intle - Blog