Blog

12 Kwiecień 2019

Jak urządzić nowoczesną i profesjonalną recepcję? 

Salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny lub SPA to miejsca, do których klienci przychodzą się zrelaksować, odświeżyć, a czasem nawet przejść metamorfozę. Pierwsze wrażenie, jakie sprawi na nich dany salon, ma istotne znaczenie w kształtowaniu się jego ostatecznej opinii i wyboru usług konkretnego miejsca. Pierwszą rzeczą, jaką klient widzi zaraz po wejściu, jest recepcja. Jak urządzić ją w nowoczesny sposób, aby goście już od pierwszych chwil w salonie poczuli się w rękach profesjonalistów? 

W jaki sposób wygląd recepcji wpływa na odbiór salonu?

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie jest niesamowicie istotne. Klienci, wchodząc do naszego salonu po raz pierwszy (np. aby uzyskać informacje na temat naszych usług, zapisać się na wizytę lub chętni skorzystać z naszej oferty), trafiają na naszą recepcję. Jeśli wygląda estetycznie, nowocześnie i profesjonalnie, nie będą obawiać się o jakość naszych usług oraz swój wygląd po zabiegach. To, jak prezentuje się recepcja, a także cała aranżacja salonu, wpływa na ostateczną ocenę miejsca przez klienta. Jeśli jednak już na wejściu, klienci zastaną odrapane i niemodne meble, szaroburą kolorystykę, niewygodne krzesła czy nawet brak jakiejkolwiek recepcji - możemy spodziewać się ich utraty. 

Recepcja fryzjerska, czyli funkcjonalny mebel 

W salonach fryzjerskich, recepcja, to zazwyczaj po prostu duża lada recepcyjna. Składa się z blatu oraz stelażu z półkami, na których możemy przechowywać najpotrzebniejsze dokumenty, kasę fiskalną czy komputer oraz kasetkę na pieniądze.  Wyglądem powinna być dopasowana do aranżacji całego salonu, aby zachować spójny styl. Jeśli nasze wnętrze urządziliśmy np. w stylu glamour, świetnie sprawdzi się recepcja z kolekcji Ayala Obsession lub Ayala Royal. 

 

           

Stylowa Recepcja Royal I Ayala | Recepcja Obsession I Ayala

 

Kolejną kwestią, jaką powinniśmy kierować się urządzając recepcję w naszym salonie jest jego metraż. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się mała recepcja, przy której znajdzie się miejsce dla jednej osoby i najważniejszych przedmiotów, np. kasy fiskalnej. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, możemy pozwolić sobie na dużą recepcję. Taki mebel może odegrać główną rolę w aranżacji całego miejsca, a dodatkowo możemy zamieścić na nim reklamę promowanych produktów czy konkretnych usług. 

Recepcja z poczekalnią -  jak ją urządzić? 

Po wyborze lady recepcyjnej, powinniśmy skupić się na strefie klientów, czyli miejscu, w którym będą mogli zaczekać na swoją kolej. Elementy, które koniecznie muszą się w nim znaleźć (niezależnie od tego czy mówimy o salonie fryzjerskim, gabinecie kosmetycznym czy też strefie SPA) to na pewno wygodne kanapy oraz fotele. Bardzo przydatne są także małe stoliki, na których możemy poukładać ulotki z ofertą naszych zabiegów i dystrybuowanych kosmetyków, a także branżowymi magazynami. Warto zatroszczyć się o drobne dodatki i dekoracje, takie jak świece, kolorowe poduszki i estetyczne plakaty lub obrazy. Pamiętajmy o tym, aby aranżacja poczekalni pasowała stylem do wybranej przez nas recepcji oraz całego salonu. 

Intle - Blog