Fotel barberski kluczem do stworzenia salonu w męskim charakterze 

Fotel barberski kluczem do stworzenia salonu w męskim charakterze 
24-09-2018
0

Broda, a także dłuższy zarost, od zawsze były domeną stuprocentowego mężczyzny. Dziś, kiedy ponownie wracają do łask, powstaje coraz więcej salonów fryzjerskich sygnowanych jako Barber Shop. Miejsce, gdzie kobiety nie mają wstępu, a faceci czują się swobodnie, poddając się pielęgnacji i modelowaniu zarostu, wykonywanych przez specjalistów. Tworząc typowo męski salon, ważne aby zadbać o każdy szczegół. Barber nie powinien przypominać damskiego salonu fryzjerskiego, a raczej być jego przeciwieństwem. W takim wnętrzu powinny dominować ciemne kolory, skórzane obicia, a na ścianach kamień, drewno i metal. 


Aby stworzyć odpowiedni klimat w salonie, powinniśmy zadbać o każdy detal, jednak jednym z najważniejszych elementów u każdego fryzjera jest fotel. Fotel barberski będzie różnił się od takiego przystosowanego do salonów typowo kobiecych, np. w stylu glamour. Jakie cechy powinien więc posiadać i czym musimy kierować się przy wyborze odpowiedniego krzesła barberskiego? 

Pompa oraz podstawa 

To dwie z kluczowych kwestii dotyczących wyboru dobrego fotela. Bardzo ważne jest, aby barber miał możliwość zmiany wysokości siedziska, podczas gdy klient na nim siedzi. Najlepszym rozwiązaniem jest więc podnośnik w formie pompy hydraulicznej. Jest to opcja wytrzymała i funkcjonalna. 

Podstawa fotela jest jednocześnie jego bazą. Podtrzymuje całą wagę i musi być stabilna. Na rynku znajdziemy podstawy pięcioramienne, kwadratowe lub okrągłe, w formie dysku.  Pierwsze z wyżej wymienionych są najlżejsze i najtańsze, jednak jednocześnie mniej stabilne. Płaskie podstawy będą lepszym wyborem, biorąc pod uwagę, że klientami barbera są mężczyźni, którzy zazwyczaj ważą więcej od kobiet. Oprócz stabilności równie ważny jest więc udźwig fotela. Stelaż powinien być wykonany z wysokiej jakości, solidnego metalu. 

Obicie

Aby fotel barberski wpasował się odpowiednio do aranżacji pomieszczenia powinniśmy postawić na ciemne, męskie kolory. Głęboka czerń, brązy, granaty, szarości, a także bordo, powinny być naszymi barwami przewodnimi. Wymagana przez sanepid skóra ekologiczna, czyli tzw. skaj, jest odporna na zabrudzenia, a w razie potrzeby bardzo łatwa w czyszczeniu. Obicie powinno być zarazem miękkie i wygodne, a także odpowiednio wyprofilowane na siedzisku, oparciu, czy podłokietnikach. Na rynku znajdziemy eko-skórę w przeróżnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bardzo łatwo stworzymy w salonie rock&rollową czy luksusową atmosferę.

Funkcjonalność 

Najbardziej podstawową funkcjonalnością fotela fryzjerskiego powinna być stabilność, a także wygoda. Dobrze jednak, jeśli posiada również wysuwany zagłówek, podnóżek, czy regulację nachylenia kąta oparcia. Najlepiej do pozycji półleżącej, aby barber miał łatwy dostęp do brody, czy zarostu klienta. Praktycznym rozwiązaniem są także fotele, które można dowolnie obracać wokół własnej osi, dzięki czemu strzyżenie stanie się jeszcze szybsze i bardziej dokładne. 

Najbardziej polecanym producentem foteli barberskich jest Ayala, oferujący sprzęty z różnej półki cenowej, czy Italpro, w którego ofercie znajdują się masywne fotele z charakterem, posiadające elementy z imitacji drewna. Meble barberskie Bellardo czy Activ to inwestycja na lata, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale wniesie do salonu odpowiedni, męski klimat. 

 

Fotel Fryzjerski Męski Lord AyalaFotel Fryzjerski Męski Tiger Ayala

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź