Fryzjer mobilny – wymogi i sprzęt, który ułatwi Ci pracę

Fryzjer mobilny – wymogi i sprzęt, który ułatwi Ci pracę
05-02-2024
0

Zastanawiasz się nad tym, aby zacząć świadczyć usługi fryzjerskie z dojazdem do klienta? Taka forma działalności cieszy się coraz większą popularnością. Dla Ciebie jest to szansa na redukcję kosztów związanych chociażby z utrzymaniem salonu. Dla klienta to z kolei ogromna oszczędność czasu. O co jednak dokładnie musi zadbać fryzjer mobilny? Wymogi są w tym przypadku takie same jak przy świadczeniu usług w swoim lokalu? Jaki sprzęt okaże się niezbędny do pracy? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym odpowiemy na te pytania! 

 

Fryzjer mobilny – wymogi, o których musisz pamiętać

Zacznijmy od tego, o co musi zadbać fryzjer mobilny. Wymogi są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż w przypadku świadczenia usług we własnym lokalu. Nie musisz bowiem martwić się jego odbiorem przez sanepid i tym samym spełnieniem warunków przedstawionych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Mimo to kwestia higieny powinna być dla Ciebie priorytetem. Chodzi przecież o zdrowie, komfort i zadowolenie klientów!

Odbiorem lokalu nie musisz się więc martwić, ale o czym pamiętać musisz? Przede wszystkim o tym, aby założyć firmę. Najczęściej będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza. Jest to jedna z najprostszych form organizacyjno-prawnych – jeśli oczywiście działasz w pojedynkę.

Do tego spoczywa na Tobie obowiązek posiadania kasy fiskalnej i rozliczania się z urzędem ze swoich zarobków. Musisz więc ewidencjonować swoją sprzedaż. Postaraj się znaleźć taki model kasy, który będzie niewielkich rozmiarów i zawsze pamiętaj, aby mieć go przy sobie! Rozważ też, czy lepszym wyjściem będzie dla Ciebie zakup programu do rozliczania swojej działalności, czy nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym.

Jako fryzjer mobilny musisz mieć także oczywiście certyfikaty potwierdzające Twoje kompetencje oraz umiejętności. Dobrym rozwiązaniem jest również wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. 

Co ciekawe, na założenie mobilnej działalności fryzjerskiej możesz otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Trzeba jednak spełnić przy tym kilka ważnych wymogów. Musisz być osobą zarejestrowaną jako osoba bezrobotna oraz nie możesz mieć zaległości w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie. Jeśli otrzymałeś już dofinansowanie na otwarcie firmy lub prowadziłeś ją w ciągu ostatnich 12 miesięcy, niestety nie będziesz kwalifikować się do takiej dotacji.

Pamiętaj jednak, że założenie mobilnej działalności fryzjerskiej jest o wiele tańsze, niż otwarcie własnego lokalu. Nie musisz martwić się wynajmem, opłatami, wystrojem itp. Ważne jest jednak wyposażenie – dostosowane do specyficznej formy świadczenia usług. 

 

Sprzęt i akcesoria niezbędne podczas pracy jako fryzjer mobilny

Skoro mowa o wyposażeniu, przejdźmy do tej kwestii. Niewątpliwie, jako fryzjer mobilny, musisz zadbać o sprzęt i akcesoria dopasowane do charakteru Twojej pracy. Z jednej strony ważne, by były to rozwiązania funkcjonalne, z drugiej – lekkie, poręczne i łatwe do przenoszenia. 

Zdecydowanie najważniejszym sprzętem będzie w Twoim przypadku przenośna myjnia fryzjerska. Z jej pomocą mycie włosów w domu klienta czy spłukiwanie z nich farby będzie o wiele łatwiejsze. Takie modele znajdziesz m.in. w ofercie marki Gabbiano. Model FT35-1 wyposażony jest w misę z możliwością regulacji kąta jej nachylenia oraz zbiornik odpływowy na wodę o pojemności aż 10 litrów. Statyw myjni jest regulowany, aby zapewnić komfort zarówno Tobie, jak i osobie korzystającej z Twoich usług. 

Myjnia przenośna idealna dla fryzjerów mobilnych

Przenośna myjnia fryzjerska ze zbiornikiem Gabbiano FT35-1 to zgrabny i komfortowy model, który zdecydowanie ułatwia mycie włosów w domu klienta.

 

Świetnym funkcjonalnym rozwiązaniem będą też pomocniki w formie walizki. Są to modele zaprojektowane właśnie z myślą o fryzjerach mobilnych. Znajdziesz w nich kufer na najważniejsze akcesoria, doczepiany stolik oraz oczywiście kółka i rączkę. Tym samym nie musisz dźwigać całego swojego ekwipunku. Sam kufer waży jedynie 5,5 kg, a jego maksymalne obciążenie może wynosić do 150 kg.

Pomocnik fryzjerski w formie kufra na kółkach dla fryzjera mobilnego

Pomocnik Sibel Rollercoaster Rose to kuferek na kółkach, do którego zmieścisz wszelkie najważniejsze akcesoria oraz sprzęt.

 

Oprócz myjki i kufra kluczowe będą też wszelkie akcesoria fryzjerskie – nożyczki, grzebienie, brzytwy czy klamerki. Do tego pamiętaj o fartuszku dla siebie i pelerynie dla klienta oraz o najważniejszych kosmetykach. Wybierając sprzęt elektryczny, a więc maszynkę, suszarkę czy prostownicę, staraj się szukać dość małych i lekkich modeli – niekiedy także wielofunkcyjnych. Dzięki temu z łatwością zmieścisz je w swoim kuferku i nie będziesz mieć problemów z transportem. 

Prostownica do robienia loków - wielofunkcyjne urządzenie dla fryzjera mobilnego

Prostownica BaByliss PRO Elipsis BAB3000EPE to model z zaokrąglonymi płytkami, który sprawdzi się idealnie zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów.

 

Przegląd najlepszych lekkich suszarek znajdziesz w jednym z naszych wcześniejszych wpisów blogowych – https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p98,lekka-suszarka-do-wlosow-przeglad-najlzejszych-urzadzen. Warto z niego skorzystać i tym samym znaleźć naprawdę lekkie rozwiązanie.

 

Czy o czymś jeszcze warto pamiętać, świadcząc usługi z dojazdem do klienta?

Wiesz już, jakie sprzęty i akcesoria powinien mieć mobilny fryzjer. Wymagania związane ze świadczeniem usług na odległość także już znasz. Czy jeszcze o coś należy więc zadbać?

Z pewnością dużym ułatwieniem będzie dostęp do samochodu. Tym samym dotarcie pod wskazane miejsce stanie się o wiele łatwiejsze. Do tego nie będziesz długo dźwigać całego swojego wyposażenia. Musisz też być osobą bardzo kulturalną i pełną taktu – w końcu ktoś zaprasza Cię do swojego domu. Kluczowa bywa także dobra organizacja czasu pracy. Umawiaj klientów tak, aby mieć pewność, że do nikogo się nie spóźnisz.

Na koniec jeszcze raz chcemy wspomnieć o zachowaniu wszelkich zasad higieny oraz ostrożności. To zdecydowanie najważniejszy aspekt, o który musisz zadbać, pracując w ten sposób. Bezpieczeństwo klientów musi być priorytetem – szczególnie w takich dość nietypowych warunkach. 
 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź