Blog

Blog

03 Wrzesień 2019

Jak stworzyć minimalistyczną i elegancką aranżację w salonie fryzjerskim?

Wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim oznacza dla klienta nie tylko chęć zmiany czy odświeżenia fryzury, dla wielu to także moment relaksu, który pozwala poczuć się luksusowo. Warto zadbać o to, aby już od przekroczenia progu, klient wiedział, że przyszedł do miejsca eleganckiego i oferującego usługi na najwyższym poziomie. Odpowiednia aranżacja to połowa sukcesu w stworzeniu profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jak stworzyć minimalistyczne i eleganckie wnętrze oraz jakie meble fryzjerskie warto wybrać? Podpowiadamy!

Styl minimalistyczny, czyli jaki?

Styl minimalistyczny oznacza przede wszystkim powściągliwość w formie i stonowaną, prostą przestrzeń. Najważniejszymi cechami są porządek i spokój. Wnętrze urządzone w stylu minimalistycznym ma służyć wypoczynkowi i relaksowi. Meble oraz wszystkie inne sprzęty powinny być gładkie, o jednolitych powierzchniach, najczęściej w tym samym kolorze. Dominujące barwy to przede wszystkim biel, czerń, odcienie szarości oraz beże i brązy. Mogą pojawić się materiały takie jak: drewno, metal oraz szkło, czasem skóra. Minimalizm nazywany jest często także stylem eleganckim. Wszystko dzięki spójnej, uporządkowanej i prostej aranżacji. Dzięki odpowiednim, stonowanym dodatkom, uzyskamy pomieszczenie zarówno minimalistyczne, jak i eleganckie.

Eleganckie i minimalistyczne meble fryzjerskie

W salonie fryzjerskim nie może zabraknąć takich mebli jak – fotele fryzjerskie, konsolety oraz myjnie. Aby całość wyglądała elegancko, minimalistycznie i spójnie, warto zdecydować się na wszystkie elementy z jednej kolekcji. Największy wybór kolekcji minimalistycznych, które jednocześnie prezentują się elegancko i nowocześnie, posiada polski producent mebli fryzjerskich Ayala. Które kolekcje sprawdzą się najlepiej?

Ayala Loft

Jedną z kolekcji, która doskonale sprawdzi się w aranżacji w stylu minimalistycznym, jest zdecydowanie Ayala Loft. Konsoleta Loft jest utrzymana w surowym klimacie, industrialny styl nadaje jej ponadczasową uniwersalność. Świetnie uzupełnią ją fotele typu Loft - to proste konstrukcje, idealnie nadające się do surowych wnętrz.

      

Konsoleta Fryzjerska Loft AyalaFotel Fryzjerski Loft Ayala - Podstawa Kwadrat 48h

Ayala Pik

Kolekcją, która sprawdzi się równie dobrze jak Ayala Loft, jest Ayala Pik. Czarne meble o prostych konstrukcjach z delikatnymi, metalowymi elementami wyglądają minimalistycznie, ale i nowocześnie. Ich prostota sprawia, że z jasnymi ścianami i podłogami będą prezentować się naprawdę elegancko.

Ayala Reflection

Jeśli nasz salon nie jest zbyt przestronny, warto zdecydować się na jasne meble, które optycznie rozświetlą przestrzeń. W tym przypadku doskonale sprawdzi się kolekcja Ayala Reflection. Znajdziemy w niej eleganckie, opływowe meble obite jasną tapicerką, a także szklane, lustrzane konsolety oraz recepcję z podświetlanym frontem.

Ayala Quadro

Kolekcja Ayala Quadro to przede wszystkim stonowane, ciemne meble o geometrycznych kształtach. Sprawdzą się szczególnie w dużych, przestronnych salonach. Aby wnętrze wyglądało elegancko, warto dopasować odpowiednie, np. szklane i srebrne, dodatki.

Intle - Blog
Intle - Blog