Blog

22 Maj 2019

Podnóżek fryzjerski - dlaczego jest tak ważny? 

Podnóżek fryzjerski zdecydowanie nie jest elementem, o którym myślimy w pierwszej kolejności, urządzając salon fryzjerski. Jest to jednak rzecz, która widocznie wpływa na wygodę osoby siedzącej na fotelu i powinna pojawić się w każdym profesjonalnym salonie, w którym szczególną uwagę zwraca się na zadowolenie klientów. Dlaczego podnóżek fryzjerski jest tak ważny, a także na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? 

Podnóżek fryzjerski - co to jest? 

Podnóżek fryzjerski to niewielki element, wykonany najczęściej z metalu, stali nierdzewnej lub chromowanej. Klienci, siedząc na fotelu, mogą na nim opierać lub wyprostować nogi. Dzięki temu poprawia się krążenie w nogach, które może być zaburzone podczas długiego siedzenia. Ten, z pozoru nieistotny, mebel widocznie poprawia więc komfort klientów podczas różnego rodzaju zabiegów. Niektóre fotele posiadają wbudowany podnóżek lub mają opcję jego montażu. Na rynku znajdziemy również podnóżki fryzjerskie wolnostojące. 

Dlaczego tak ważny jest podnóżek fryzjerski? 

Podnóżek, poprawiając komfort klienta podczas zabiegu, wpływa na jego zadowolenie oraz ostateczną opinię o naszym salonie. Klient o wiele przyjemniej będzie wspominać wizytę podczas której nie cierpły mu nogi, a zabieg nie dłużył się. Salon, w którym czujemy się dobrze, wydaje się nam bowiem bardziej profesjonalny i nastawiony na klientów, a nie jedynie zarabianie pieniędzy. 

 

          

Podnóżek Drabinka Ayala | Podnóżek Baron Ayala | Podnóżek New York Ayala

Na jakie kwestie zwrócić uwagę, wybierając podnóżek? 

Mocowany czy wolnostojący podnóżek?

Podnóżki dzielą się na dwie główne grupy. Są to podnóżki, które możemy przymocować do fotela (lub są do niego przymocowane na stałe), a także podnóżki wolnostojące. Podnóżki wolnostojące zabierają nieznacznie więcej miejsca, jednak są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu.

Kształt podnóżka 

Podnóżki różnią się między sobą także kształtem. Najwięcej na rynku znajdziemy podnóżków z jednym, grubszym prętem, o który opiera się stopy, jednak występują także podnóżki w formie drabinki, składające się z kilku równoległych prętów. Zarówno pierwszy wymieniony rodzaj, jak i ten drugi, są wygodne dla klienta, jednak o wiele łatwiej będzie nam wyczyścić ten o prostszym kształcie. 

Rodzaj podstawy podnóżka

Większość modeli podnóżków osadzonych jest na prostokątnej, stabilnej podstawie. Są dzięki temu wytrzymałe na większy ciężar i nie przesuwają się pod wpływem nacisku stóp. Prezentują się bardziej elegancko i profesjonalnie. Na rynku znajdziemy jednak także podnóżki na niewielkich nóżkach z gumy, których zaletą jest mniejsza waga, a co za tym idzie, większa łatwość w przenoszeniu z miejsca na miejsce czy podczas czyszczenia. 

Materiał, z którego wykonano podnóżek 

Podnóżki, które znajdziemy na rynku, są wykonane najczęściej ze stali chromowanej. Materiał ten jest odporny na nacisk i łatwy w czyszczeniu, co jest istotną kwestią biorąc pod uwagę, że służy do trzymania na nim stóp w obuwiu. Znajdziemy także modele wykonane ze stali nierdzewnej, które także są dobrym rozwiązaniem. 

Intle - Blog
Intle - Blog