Blog

12 Kwiecień 2019

Hoker, czyli taboret fryzjerski lub kosmetyczny

Wyposażenie salonu fryzjerskiego, czy gabinetu kosmetycznego, w dużej mierze wpływa na jego ogólny odbiór przez klientów, a także może znacznie ułatwiać lub wręcz przeciwnie - utrudniać naszą pracę. Jednym z elementów, których nie powinno zabraknąć w tego typu miejscu jest hoker, czyli taboret fryzjerski/kosmetyczny. Czym charakteryzuje się takie siedzisko, a także na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając konkretny model? 

Taboret typu hoker - czym jest? 

Hoker, czyli taboret fryzjerski lub kosmetyczny, to mobilne krzesło o regulowanej wysokości, które najczęściej osadzone jest na kółkach. Od zwykłego krzesła odróżnia je niewielkie, ale wygodne siedzisko. Większość modeli nie posiada także oparcia. Hoker zajmuje bardzo mało miejsca, a potrafi znacznie ułatwić wielogodzinną pracę na nogach. Pamiętajmy, że komfortowa praca wpływa na rzetelność oferowanych usług oraz pozytywną atmosferę w salonie. 

 

 

Taboret Hoker S3 Ayala | Taboret Hoker Texas | Taboret Hoker Texas Plus

 

Na co zwrócić uwagę wybierając hoker? 

Każdy hoker powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb naszych lub konkretnego pracownika. Jest jednak kilka kwestii, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. 

Kształt siedziska

Na rynku znajdziemy hokery z siedziskami o przeróżnym kształcie. Najczęściej wybierane są jednak siedziska okrągłe lub przypominające siodło. Najlepszym wyborem będzie opcja siodła (i bez oparcia), ponieważ wymusza na osobie siedzącej wyprostowaną pozycję, która jest zdrowa dla kręgosłupa. W przypadku siedziska o okrągłym kształcie, o wiele łatwiej jest przyjąć szkodliwą, zgarbioną pozycję. Polecanym modelem o odpowiednio wyprofilowanym siedzisku jest wysokiej jakości taboret Ayala S3. Modele z oparciem natomiast, sprawdzą się jako siedzisko uniwersalne, które możemy wykorzystać również do pracy przy biurku. 

Regulacja i maksymalna wysokość 

Obecnie praktycznie każdy model hokera posiada możliwość regulowania wysokości siedziska. Różnią się między sobą jedynie możliwym zakresem regulacji. Maksymalna i minimalna wysokość powinna być dopasowana do wzrostu konkretnego pracownika. Natomiast jeśli chodzi o kwestię konstrukcji, najlepiej sprawdzą się taborety z pompą gazową lub silnikiem pneumatycznym. 

Jakość materiałów i wykonanie 

Tak jak aranżacja salonu fryzjerskiego czy gabinetu kosmetycznego, tak i wygląd oraz stan sprzętów w nim obecnych, wpływa na ogólny odbiór miejsca. Jeśli materiał na fotelach i hokerach będzie popękany i zabrudzony, cały salon będzie wyglądał na zaniedbany. Dlatego tak ważny jest wybór modeli wykonanych z najwyższej jakości, wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu materiałów. W przypadku hokerów najlepiej sprawdzi się wysokogatunkowy skaj oraz pianka poliuretanowa.

Stabilna podstawa i wytrzymałe kółka

Hoker, który z zasady jest siedziskiem mobilnym, powinien być osadzony na stabilnej, najlepiej chromowanej podstawie. Bardzo istotne są także kółka, które dzięki łożyskom nie będą się zacinać ani zapychać włosami, co jest ważne szczególnie w salonie fryzjerskim. Warto więc wybierać modele o wzmocnionych i łożyskowanych kołach, np. Texas HNB. 

Intle - Blog