Blog

15 Marzec 2019

Przydatne rozwiązania w salonie fryzjerskim – podpowiadamy, jak ułatwić sobie pracę!

Dobrze zaprojektowane i pomysłowo urządzone wnętrze to podstawa w nowoczesnych salonach fryzjerskich. To właśnie wygląd w pierwszej kolejności przyciąga klienta. Jednak równie mocno liczy się także jakość wykonywanych usług oraz profesjonalna i miła atmosfera. Abyśmy mogli to osiągnąć, niezbędne nam będą funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania, dzięki którym będziemy mogli pracować szybciej, dokładniej i przyjemniej. 

Podstawowy sprzęt w salonie fryzjerskim 

Najważniejszym meblem w każdym salonie fryzjerskim jest z całą pewnością fotel, na którym siada klient. Aby był funkcjonalny, powinien charakteryzować się lekkością, stabilnością, mieć wygodne, miękkie siedzisko oraz oparcie z możliwością regulacji. Dzięki tym cechom nie tylko naszemu klientowi będzie wygodniej, ale również nam będzie łatwiej pracować. Warto pamiętać także o dodatkowej, wygodnej i kolorowej podkładce na fotel, której możemy użyć kiedy nasz salon odwiedzą dzieci. 

Myjnia fryzjerska jest elementem, którego także nie może zabraknąć w salonie. Aby była funkcjonalna, w małym metrażowo pomieszczeniu warto postawić na mniejszy model myjni kompaktowej, ewentualnie myjnię wolnostojącą, do której dostawimy fotel. Jeśli jednak dysponujemy dużą ilością miejsca, najlepiej wybrać myjnię zintegrowaną z fotelem. W tym przypadku mamy do wyboru kilka rozwiązań, m.in. modele z dodatkowymi półkami czy wygodnymi podłokietnikami. Szczególnie polecane są myjnie Ayala, które stanowią połączenie solidnego wykonania oraz nowoczesnego wyglądu. 

Myjnia fryzjerska Lady One Ayala

Niezbędni pomocnicy fryzjera

Jednym ze sprzętów, które najbardziej ułatwiają i przyspieszają pracę fryzjera, jest tzw. pomocnik. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że pomaga utrzymać porządek i ład, a dodatkowo zwiększa komfort wykonywanych przez nas usług. Jest to mała, najczęściej stojąca lub wisząca komoda czy szafka, w której przechowujemy drobny sprzęt fryzjerski. Do tej samej kategorii zaliczamy wózki fryzjerskie, czyli małe meble na kółkach, pełniące te same funkcje. 

Kolejnym niezbędnym meblem, który musi się znaleźć w funkcjonalnym salonie fryzjerskim jest tzw. hoker. Jest to nic innego jak taboret, na którym siedzimy wykonując daną usługę. Dzięki niemu możemy wygodnie strzyc i stylizować włosy klienta. Źle dobrany hoker może przysporzyć nam kłopotów z bólem pleców i mało wydajną pracą. Ważne aby posiadał funkcję regulacji wysokości, był mobilny, a także zapewniał wygodną pozycję siedzącą naszego ciała. Świetnie sprawdzi się hoker “siodło”, którego ergonomiczny kształt siedziska odciąża nasz kręgosłup podczas pracy. 

 

Taboret Hoker S3 Ayala

 

Bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem w salonach fryzjerskich są przeróżne uchwyty, zainstalowane na ścianach oraz przy fotelach czy myjniach. Mogą to być także specjalne stojaki. Najczęściej są one przeznaczone na suszarki, prostownice, lokówki oraz inny sprzęt elektroniczny. Dzięki nim możemy mieć konkretne urządzenia w zasięgu ręki, nawet te, które nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur i których nie możemy położyć np. na plastikowym pomocniku. 

Intle - Blog

Najnowsze artykuły na blogu