Blog

15 Luty 2019

Profesjonalne lampy kosmetyczne – wybierz z nami! 

Profesjonalne lampy kosmetyczne – wybierz z nami! 

Standardowymi usługami oferowanymi przez salony i gabinety kosmetyczne są zabiegi pielęgnacyjne twarzy, profesjonalny makijaż oraz zabiegi wykonywane na dłoniach i stopach, czyli manicure i pedicure. Do profesjonalnego wykonania każdej z tych usług niezbędne jest odpowiednie oświetlenie oraz powiększenie. Dlatego właśnie, podczas urządzania gabinetu, warto zadbać o odpowiednie lampy kosmetyczne. Jakie modele powinny znaleźć się w renomowanym salonie, a także na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? 

Lampa-lupa 

Jedna z najczęściej wybieranych lamp do salonów kosmetycznych. Umożliwia oglądanie skóry w znacznym powiększeniu przy jednoczesnym doskonałym oświetleniu. Dzięki temu możemy zdiagnozować stan skóry pacjenta oraz wykonać takie usługi jak np. przedłużanie rzęs czy microblading brwi. Bardzo często stosowana także przy zabiegach takich jak makijaż permanentny, manicure, pedicure i depilacja. 

Dobrze jeśli lampa-lupa posiada szkło antyrefleksyjne, dzięki któremu, nawet po długim zabiegu, nie będą bolały nas oczy. Mamy do wyboru modele mobilne - ze statywem na kółkach, a także mocowane do blatu czy łóżka. Pierwszy typ sprawdzi się przy fotelu lub łóżku kosmetycznym, przy którym możemy swobodnie przesuwać lampę do obszaru ciała, na którym wykonujemy zabieg. Drugi natomiast najlepiej przymocować np. na blacie do manicure’u. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że lampa stoi stabilnie. Wybierajmy lampy na ruchomym, łamanym statywie, dzięki któremu będziemy mogli swobodnie regulować kąt padania światła. 

 

Lampa Lupa Elegante 6014 60  LED SMD 5D

Lampa pierścieniowa oraz podświetlane lustro

Lampy pierścieniowe rzucają zazwyczaj fluorescencyjne światło i świetnie sprawdzają się podczas wykonywania profesjonalnego makijażu, a także przy fotografii twarzy czy dłoni (np. ozdobionych paznokci). Dzięki wewnętrznej powierzchni odbijającej, lampa posiada dużą wydajność świecenia, a jej okrągły kształt sprawia, że fotografowany obiekt jest równomiernie oświetlony i nie musimy dostarczać innych źródeł światła. Przy wykonywaniu makijażu bardzo przydatne jest także podświetlane lustro, dzięki któremu klientka dokładanie widzi efekt jaki powstaje na jej twarzy. Dobrze jeśli gadżet ten posiada do wyboru trzy barwy światła w panelach bocznych: ciepłą, zimną oraz neutralną, a także możliwość zmiany jego natężenia, które dostosowujemy do światła dziennego panującego w pomieszczeniu. 

 

Lampa pierścieniowa Ring Light 12" 35

Inne lampy kosmetyczne  

W salonie kosmetycznym nie może także zabraknąć podłużnej lampy na biurko. Dzięki chłodnemu, białemu odcieniowi padającego światła świetnie sprawdzi się podczas wykonywania manicure’u. Ważne aby była stabilna oraz bezcieniowa. Innym rodzajem lampy, która także jest niezbędnym urządzeniem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jest tzw. lampa Wooda. Emituje ona długofalowe promieniowanie ultrafioletowe UV, które często nazywane jest również czarnym światłem lub światłem Wooda. Jest to aparatura niezwykle często stosowana do diagnozowania typu skóry oraz różnych jej chorób, więc przyda się przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu pielęgnacyjnego twarzy. 
    


 

Intle - Blog

Najnowsze artykuły na blogu